EBMAS Wing Tzun (Wing Chun – Wing Tsun ) çocuk programı yetişkinlerden farklı bir eğitim gerekmektedir.Çocuklara boy ve bedensel güç gibi faktörlerden dolayı dövüş kabiliyeti vermekten çok daha öte hedefler barındırır. EBMAS Wing Tzun (Wing Chun – Wing Tsun ) çocuk programı sekiz kısımdan oluşur.Her derste bu sekiz kısımı eğitimlerinde hem ruhsal ve bedensel gelişmesine katkı sağlar.

Çocuklarda Savaş Sanatlarında Eğitimin Önemi

Günümüzde çocuklar, Modern toplum hayatında,çocuklarını ekran önünde,internette dolaşarak veya televizyon izleyerek geçiren çok fazla sayıda çocuk var.Fizksel aktivitelerde bulunamayan bu çocukların bir çoğunun beden gelişimi ve dolasıyla sağlığıda olumsuz yönde etkilemekte.

Savaş Sanatları eğitimi, çocuklara fiziksel sınırlarını anlamayı ve enerjilerini verimli bir şekilde yönlendirmeyi öğretir. Çocuklara bedensel hakimiyet kazandırmanın yanı sıra çocukların özgüveni ve karakter gelişimi üzerine de derinlemesine çalışılır.


Çocuklarla yarattığımız bir oyun atmosferi içerisinde onlara kendileri için tehlikeli olabilecek durumları fark etmelerini ve bu durumları önlemek için gerekli tedbirleri nasıl alacaklarını öğretiyoruz. 

 

Kimler Çocuk-Wing Tzun öğrenebilir?

EBMAS Wing Tzun (Wing Chun – Wing Tsun ) çocuk eğitimlerine Bahçelievler Yayla okulmuzda 8 ila 12 yaş arası eğitime kabul edilmektedir.