Sihing Gurkan Mİnaz
Sihing Gürkan Minaz

Hayalim olan Kung-fu Savaş Sanatı öğrenimini, ancak üniversiteden mezun olup çalışmaya başladıktan sonra gerçekleştirebilme fırsatım oldu. İlkokul dönemimde kısa süreli eğitimini aldığım Taekwondo ile ilerlemek niyetindeydim. Bunun üzerinden eğitim alabileceğim salonları internette araştırırken Wing Tzun ile karşılaştım. Felsefesinin fikirlerim ile örtüştüğünü düşündüm ve bunun eğitimini veren en iyi organizasyon olan EBMAS’a katılmaya karar verdim.

2017’nin Temmuz ayına kadar durmadan çalıştım, ta ki askerlik zamanım gelip 6 ay ara vermek zorunda olana kadar. Askerlik süresince devrelerim ile yaptığımız küçük Wing Tzun eğitimlerini atlamak olmaz tabi. Askerlik dönüşü tabi ki ilk yaptığım chi-sao yapmak için kwon’uma gitmek oldu.

(Mart 2015) Ebmas Bakırköy Eğitmeni Sifu Abdullah Demir ile eğitimlerime başladım. 1.5 yıllık eğitimimden sonra motosiklet kazası geçirdim ve severek yaptığım Wing Tzun eğitimine 6 ay ara vermek zorunda kaldım. Alçıları çıkarıp tekrardan aynı hız ile eğitimime dönmek isterken iş hayatı ve çalışma saatlerinden dolayı spor günlerimi değiştirdim ve Ebmas Yayla & Şirinevler Eğitmeni Dai Sihing Aşkın Altan ile çalışmaya başladım. halen Ebmas Yayla & Şirinevlerde okulda Dai Sihing Aşkın derslerinde Asistanlık yapmaktayım.

Wing Tzun eğitimim yanısıra, Filipin Savaş Sanatındaki silahlı sistemin ön planda olduğu fakat ekipman bilincini vücut mekaniğini gündelik kullanabileceğim herhangi bir cisimle kendimi savunabilmek dikkatimi çekti.Böylelikle Filipin Savaş Sanatını araştırmaya başladığımda kendi içinde biçok stiller yer aldığını gördüm.Kendimi daha iyi geliştirmek için ilk Latosa Weapon System ile başlamakla beraber farklı eğitmenler ile Militray Combat Kali eğitim programlarını da çalışmaktayım.

30 Mart 2019 Ebmas HQ Başmerkez Tophane Okulunda düzenlenen Kış Kampı Seminerinde Wing Tzun daki 9.Seviyeyi

28 Ağutos ile 1 Eylül 2019 Yaz kampı seminerinde Wing Tzun 10. seviye Latosa Escrima’da 2. Seviye tamamlayarak sertifikayı hak kazandım. 31 Mart 2019 Wing Tzun Eğitmenliği D-Lisans testinden başarılı bir şekilde geçerek Ebmas Wing Tzun Eğitmenlik Sertifikasını hak kazandım.Şimdi keyif aldığım bu sanatı ke dimi daha iyi geliştirmek ve öğretmek için daha çok çalışıyorum.

Sihing Gürkan Minaz Beşiktaş bölgesinde kendi okulunda Wing Tzun Grub dersleri vermektedir.

 

Sihing Gürkan Minaz ile birebir özel ders almak istersen mail adresinden ulaşabilirsiniz.

[email protected]