Başlangıç Günleri

Emin Boztepe, Eskişehir’de doğdu ve 4 yaşında ailesi ile birlikte Almanya’ya yerleşti. Emin Boztepe’nin Almanya’daki ilk günleri Türk olması dolayısıyla çok zor geçmişti. Sözlü ve fiziki olarak sürekli şekilde ırkçı saldırıların hedefi haline gelen Boztepe için savaş sanatları öğrenmek bir hobiden öte gereklilik haline gelmişti. Dai-Sifu, savaş sanatları kariyerine ilk adımı babasının tavsiyesi ile 1976 yılında (14 yaşında) atmıştır ve bugüne kadar birçok farklı stil çalışmıştır. Bu stillerin başında;
Tae Kwon Do
Shotokan Karate
Muay Thai
Serbest güreş
Boks
WingTsun Leung Ting sistemi
Escrima Latosa sistemi
gelmektedir. 18 yaşında bir gösteri sırasında izlediği WingTzun stilinden etkilenmiş ve çalışmaya başlamıştır. Yoğun antremanlar ile yıllar sonra ustalaşan GM.Emin Boztepe, WingTzun stilinin hayatını yansıtan bir ayna olduğu kararını vererek, kendini bu stili öğretmeye adamıştır.

Wing Tzun Eğitimi Özel Kuvvet Birimlerine Öğretmesi:

Grand Master Emin Boztepe 1992 yılında FBI‘da özel ders verdi. FBI, US Marine, SWAT, dea, Los Angeles Polis Teşkilatı gibi kurumlara dövüş teknikleri konusunda ders ve seminerler verdi.

 Gerçek Savaş Sanatı Ustası

GM.Emin Boztepe; etkili kişisel savunma kavramı tercihi sebebiyle bugün kendisini bir sporcu olarak değil gerçek bir savaş sanatçısı olarak görmektedir.Onu Almanya’da bir gösteri sırasında izlediği WingTzun’a çeken şey bu kişisel tercih olmuştur. Gösteri sonrası Emin Boztepe, Büyük usta Leung Ting’in kıdemli öğrencisi ve tanınmış WingTzun ustası Keith Kernspecht’ten sistemi öğrenme firsatı yakalamıştır. Yıllar süren öğrenim ve öğretmenlik çabaları sonrası GM. Emin Boztepe, WingTzun sistemi tekniklerinin ve felsefesinin mukayese edilemez olduğuna ikna olmuştur.

Antenman Bilinci

Wing Tsun öğretisi gerçekçi antremanı tavsiye eder. GM.Emin Boztepe bu özelliğin etkili kişisel savunma tekniklerinin hakkıyla öğrenilip hayata geçirilmesinde çok önemli olduğuna inanmaktadır.Kum torbası ve gölge teknik çalışmalarının yanı sıra GM.Emin Boztepe’nin en önem verdiği idman sistemi partnerli serbest dövüş ve Chi-sao çalışmalarıdır.GM.Emin Boztepe’ye göre günlük düzenli idman her ciddi savaş sanatları pratisyeni için bir şarttır.En iyi hocaya ve en iyi tekniklere sahip olabilirsiniz, ancak düzenli idman yapmıyorsanız bunlar işe yaramayacaktır. GM.Emin Boztepe günde 4 saat idman yapmaktadır.

Grand Master Emin Boztepe Bugün

GM.Emin Boztepe son 30 yıldır Avrupa ve Amerika’da üstün dövüş kabiliyeti ve eğitmenlik kalitesiyle tanınmıştır. EBMAS (Emin Boztepe Martial Arts System) kurucusu ve başıdır. FBI rehine kurtarma timlerini,US Marine Corps belirli birlikleri eğitmektedir.